Všichni Střelci mého života

9. 08. 2019 15:56:28
První český manžel se narodil dvanáctého a byl Střelec. Střelec a Panna, on optimista, s dobrodružstvím pod kůží, který nesnáší žádná omezování. A já, Panna, kritická a kousavá satira je můj mateřský jazyk.

Přesto Střelec a Panna jsou na začátku vztahu k sobě magicky fyzicky přitahování, a já bych byla přísahala, že to je: láska. Střelec je upřímný, dozvěděla jsem se o všech jeho milenkách, potřebuje delší dobu, než se naučí žít v partnerském vztahu. A tak jsme to stále dokolečka zkoušeli a zkoušeli. Devatenáct let bylo dost dlouho: Rozvod.

-------------------------------------------------------------------

Byla bych přísahala, že nová známost bude ten pravý, že to je láska. Narodil se desátého a byl Střelec. Ze začátku mi bylo v jeho rozprostřených sítích báječně, byla jsem to JA, na koho soustředil veškerou pozornost. Střelec a Panna mají k sobě neuvěřitelný chemický vztah. Promíjela jsem mu jeho lásku k flirtování, ke společnosti, byla jsem s ním. Nejde být dvacetčtyři hodin připoutána k jinému člověku. Jak moc mě ranilo, když jsem viděla, slyšela, cítila jeho rozprostřené sítě, pokud se vyskytovala v okolí žena, která ho zajímala. Trpěla jsem, měla jsem chutˇ na ni zařvat: nevěř mu, je to iluzionista, brebta a lhář. Ale nebylo to přesně to, na co jsem tenkrát naběhla i já? Na pohádky. Po dvou letech jsem se odplazila s krvácejím srdcem, to se ti povedlo, Střelče.

----------------------------------------------------------------

Datumům narození jsem nevěnovala pozornost, a tak mi ušlo, že můj první americký manžel se narodil osmého a je Střelec. Miloval ponocování a celé dny mohl prospat. Byla jsem pravým jeho opakem. Jsem skřivánek, vstávám v pět "s písničkou na rtech" a k tomu nepotřebuju žádné kafe. No, s přibývajícím věkem i mě občas zamrzne písnička na rtech v ranních hodinách, ale v pět vstávám každý den, i když nemusím.

Jak by dopal tento vztah Střelec s Pannou nelze říci, protože po osmi a půl letech zemřel a z toho čtyři roky byl nemocný.

Jeho zamilovaná písnička:

-----------------------------------------------------------------------

Do posilovny jsem zavítala po několika měsících po Nickově smrti. Zeny, pokud chcete navázat známost, jděte do posilovny. Jen co jsem vešla, od posilování jsem zvedla proplešatiletého, vysokého chlápka. Měl svaly tak akorát, žádný stereoid.

"Pojdˇ, vysvětlím ti, jak co máš používat," řekl mi přátelsky a dal mi návody k přístrojům. Jako kdybych neuměla číst, ale dělalo mi dobře, že mám s kým promluvit.

"Přístě, až sem budeš chtít jít, tak mi zavolej," strkal mi do ruky vizitku s telefonním číslem. "Půjdu s tebou, řeknu ti, jak máš cvičit," podbízel se.

Od Nickovo smrti jsem si připadala příšerně sama, a tak jsem mu zavolala. Po cvičení jsme sedávali venku na lavičce a povídali si. Povídali si a povídali si. Byl opálený, vysoký, svalnatý, byl živý, byl teplý... Ne, teplý, jako teplý, teplý jako, že v něm proudila krev.

Nick umíral doma, každý den k nám docházela pani z Hospicu a já jsem se o manžela starala čtyřiadvacet hodin denně. Paní z Hospicu mě naučila sledovat smrt, která přicházela. Nejdříve mu zmodraly prsty u nohou, potom nohy a další den smrt postoupila ke kolenům... Měl zdravé srdce, a nechtěl ten boj vzdát... Byl každým dnem studenější a studenější...Poslední den, než zemřel, měl už teplé pouze čelo, které chladlo a chladlo

A ten chlap, který vedle mne seděl na lavičce, byl živý a teplý, ale já jsem byla zmrzlá z manželovo smrti na tolik, že mě nemohl rozehřát ani tento o pár let mladší chlápek. Jenom jsem cítila ty jeho sítě, jeho zájem... a zažili jste De ja vu? Věděla jsem, že něco takového jsem už v minulosti prožila, uplně stejné pocity, a tak jsem se ho zeptala:

"Kdy jsi se narodil?"

Když mi řekl, že šestého prosince a je Střelec...., projela mnou zimnice. Došla mi ta posloupnost datumů, toho, že se neustále točím v kruhu, že už je načase z něho vystoupit. Tohle nemohla být náhoda, je čas jít dál. Nickem se kruh definitivně uzavřel.

Zvedla jsem se z lavičky, řekla jsem sportovci, že o seznámení nemám zájem. Ne, ani o kamarádství, asi by nepochopil o jakém kruhu mluvím a jaký kruh právě uzavírám.

Autor: Ivana Lance | pátek 9.8.2019 15:56 | karma článku: 19.07 | přečteno: 440x

Další články blogera

Ivana Lance

Obchodníci se s.x.m

neboli s.x trafficking je epidemie, která se rozrůstá. Jenom ve státě Texas je prodáno více jak 76 tisíc dívek a chlapců za učelem s.x. denně. Denně? Texas je velký stát, ale toto číslo je alarmující.

14.8.2019 v 15:38 | Karma článku: 16.55 | Přečteno: 732 | Diskuse

Ivana Lance

Yogou se nedá nic zkazit,

přesvědčovali mě lidé v okolí a já jsem si opakova dokola: atˇ jsem alesponˇ trochu ohebná, když už nemůžu být štíhlá, Přesto uběhlo několik měsíců, než jsem našla odvahu do tělocvičny vstoupit.

7.8.2019 v 23:23 | Karma článku: 16.80 | Přečteno: 502 | Diskuse

Ivana Lance

Trump usiluje o jednotu proti rasismu

"The Trump urges unity vs. racism." objevil se titulek v novinách "The New York Times," po střílení v El Pasu a Daytonu. Ale tento titulek musel zmizet a byl nahrazen: "Trump napadá nenávist ale ne zbraně."

7.8.2019 v 16:03 | Karma článku: 21.39 | Přečteno: 399 | Diskuse

Další články z rubriky Ona

Jitka Štanclová

Říkali mi Šklebík

Pro mě to byla nadávka. Tehdy o názvu panenek neměl nikdo potuchy. Já tu přezdívku dostala z jiného důvodu.

25.8.2019 v 14:53 | Karma článku: 9.62 | Přečteno: 131 | Diskuse

Jan Hulik

Zálabáci

Za naším domem u ,,Západní školy" býval špýchar neboli špejchar, nebo mezi námi kluky se tam říkalo ,,Na špeku."

25.8.2019 v 10:00 | Karma článku: 8.49 | Přečteno: 155 | Diskuse

Ivana Dianová

Operace byla náročná, ale přežila jsem

Cítím to jako velkou nespravedlnost, že zrovna já jsem musela prodělat tak zákeřný útok, navíc v době, kdy pomoc byla tak daleko...

23.8.2019 v 0:57 | Karma článku: 25.00 | Přečteno: 818 | Diskuse

Hana Bordovská

V(d)ěčné téma - NOČNÍK

A už chodí na nočník? Ne PS: tohle není článek pro šikovné maminky šikovných dětí, které je svou pílí a šikovností do dvou let přesvědčily o nepřeberných výhodách vyměšování do nočníku.

22.8.2019 v 21:37 | Karma článku: 8.26 | Přečteno: 317 | Diskuse

Mirka Pantlíková

Nezapomeňte - půlčík slivovice nebo endiaron s sebou…

„Ahoj, tak už ses vrátil z dovolené u moře? A jak ses tam měl?“ „Babi, z počátku prima, ale pak - ani se neptej...Něco špatného jsem snědl a rozbolelo mě břicho. Někteří na dovolené přiberou - a já jsem tam zhubl nejmíň o tři kila."

22.8.2019 v 18:58 | Karma článku: 15.83 | Přečteno: 755 | Diskuse
Počet článků 153 Celková karma 19.81 Průměrná čtenost 1052

Listen to the wind,

IT TALKS.

Listen to the silence,

IT SPEAKS.

Listen to your heart,

IT KNOWS.

(Native American Proverb)

 

Najdete na iDNES.cz